noworoczne postanowienia

Chcesz zmienić swoje życie? Zrób plan

Koniec roku sprzyja podsumowaniom i tworzeniu listy noworocznych postanowień. Świąteczna atmosfera radości dodaje energii, a niedokończone sprawy z minionego roku motywują bardziej niż zazwyczaj. Co zrobić, aby ten entuzjazm nie opadł, a lista życzeń rzeczywiście się spełniła? Wystarczy pamiętać o kilku zasadach już na etapie jej tworzenia. Plany zamiast marzeń Przede wszystkim podejdź do swoich

Czytaj więcejneurolingwistyczne programowanie

Słowa, które szkodzą: ALE

„Ale” to ważny element codziennego słownictwa, dzięki któremu możemy rozpatrywać dwie kwestie jednocześnie. Możemy go stosować do podniesienia wagi naszych argumentów oraz zwrócenia uwagi na aspekt, który mógł rozmówcy umknąć. Jakie zatem niebezpieczeństwa niesie słowo „ale”? Słówko, które kasuje Należy pamiętać, że słowo „ale” może spowodować, że część naszej wypowiedzi straci znaczenie – zostanie skasowane.

Czytaj więcejmetaprogramy nlp

Co tak naprawdę wpływa na Twoje decyzje? Poznaj siłę metaprogramów

Decyzje, które podejmujemy na co dzień, nie zawsze są świadome i racjonalne. To dlatego, że codziennie spotykasz się z całą masą informacji, które Twój mózg musi przetworzyć. Aby ułatwić sobie to zadanie, Twój umysł sam zaprogramował swoje działanie, tworząc metaprogramy – wzorce, umożliwiające wychwytywanie tych informacji, które są dla Ciebie najważniejsze. Skąd się biorą metaprogramy?

Czytaj więcejbudowanie relacji

Dlaczego się nie rozumiemy, czyli o mapach człowieka

Zdarza Ci się kłócić z bliską osobą ciągle o tę samą sprawę? A może masz na koncie rozstanie, wynikające z trudności w pogodzeniu dwóch różnych podejść do życia? Wszystko to jest wynikiem działania map, które tkwią w naszych wnętrzach. Podpowiem Ci dziś, czym one są i jak je wykorzystać, aby nawiązać bliższe relacje z innymi.

Czytaj więcejneurolingwistyczne programowanie

Czym NLP nie jest?

Informacji o NLP jest wiele, a sposób rozumienia tej metody różni się w zależności od podejścia i celu wykorzystania. Wiele słyszymy o NLP w kontekście manipulacji i perswazji – narzędzia do osiągania własnych celów. Dlatego dzisiaj rozprawię się z mitami dotyczącymi neurolingwistycznego programowania i opowiem, czym ono jest dla mnie i na moich szkoleniach.

Czytaj więcejCzy Edukacja w XXI wieku,

Czy edukacja w XXI wieku, przygotuje Cię do zadań w dorosłym życiu?

Edukacja jest to bardzo duże słowo i częściej kojarzy się ze smutnym obowiązkiem, niż z czymś co jest przydatne i potrafi zmienić jakość życia. „Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera” – tylko przy takim podejściu, zwłaszcza w czasach, gdzie wiedza i informacja jest cenniejsza niż posiadane dobra, można podążać za nieustającymi zmianami.

Czytaj więcej